Blog od networkera do Super Connector

Twój łącznik w świecie biznesu

Twój łącznik w świecie biznesu

Powiedzmy to wprost - w biznesie nie chodzi tylko o to, jak dużo wiesz, ale zawsze ma znaczenie, kogo znasz. Umiejętność pozyskiwania nowych kontaktów, proszenia o przedstawienie Cię właściwym osobom i podtrzymywania relacji, to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakimi dysponuje przedsiębiorca. Ale trudno znać wszystkich, jednocześnie poświęcając czas i wysiłki prowadzeniu firmy. A teraz wyobraź sobie, że jedziesz na jedno spotkanie i od razu trafiasz na Klienta. Twój rozmówca jest wymarzonym kontaktem, takim jakiego szukasz od miesięcy. „Trafiony zatopiony” mówisz sobie. 100% skuteczności. To jest networking. Idziesz kolejny raz na spotkanie i sytuacja się powtarza. I tak za każdym razem. Niemożliwe? A może masz jakiegoś „anioła” prowadzącego Cię właśnie tam, gdzie powinieneś być i przedstawiającego Cię właśnie tej osobie, która jest zainteresowana Twoją usługą. Marzenia? A jednak to może być realne. Twoim „pomocnikiem” może stać się Super Connector.

 

Super Connector w Twoich kontaktach

Super Connector to nie tylko osoba, która zna wszystkich. Popularność i rozpoznawalność to jedno, ale istotniejsza jest inna kwestia. Jak twierdzi Nima Nejat, CEO Super Connector Inc. i znany networker z Silicon Beach, „Super Connector nie tylko łączy ludzi ze sobą, ale przede wszystkim jest postacią o dużym wpływie na swoje otoczenie. Bez względu na to, czy mówimy o wpływie finansowym, czy społecznym. Zawsze wie, który z jego kontaktów będzie w danej sytuacji najtrafniejszy i tę wiedzę wykorzystuje”. Ale to nie sieć znajomości jest tak naprawdę największym atutem Super Connectora. Zdaniem Nimy Nejata (a także i moim), najważniejszą cechą Super Connectora jest to, że współpraca z nim zawsze wiąże się z korzyścią. Bowiem cel działań Super Connectora stanowi sukces obu stron, które łączy ze sobą. Sam Super Connector także osiąga zysk - krótkoterminowy, w postaci prowizji od skutków osiągniętego porozumienia, a także długofalowy, przez wzbogacenie sieci o kolejne kontakty.

 

Po czym poznać dobrego Super Connectora?

Dobry Super Connector będzie działać zawsze zgodnie z zasadą 4S, którą opisywałem już wcześniej, ale warto ją przypomnieć.

Strategia

Strategia

Współpraca zaczyna się od opracowania „strategii” działania w oparciu o dostępne kontakty. Dla Super Connectora sieć relacji to nie lista możliwych opcji, ale źródło optymalnego rozwiązania danej sytuacji.

 
Skondensowanie

Skondensowanie

Super Connector zna „wszystkich” za Ciebie. Dlatego Ty nie musisz już przychodzić na śniadania i konferencje, żeby spotkać właściwe osoby. To Super Connector w skondensowanej formie powie Ci: gdzie masz być, po co? Kogo możesz tam poznać i w jaki sposób dzięki temu zyskasz. Współpraca z Super Connectorem oszczędza Twój cenny czas, który możesz poświęcić na rozwój własnego przedsiębiorstwa.

 
Skuteczność

Skuteczność

Wiele negocjacji biznesowych zatrzymuje się w martwym punkcie, ponieważ osobie pilotującej brakuje determinacji oraz umiejętności egzekwowania zobowiązań i terminów, na które strony się wspólnie umówiły. Super Connector, mając często interes finansowy między wykonawcą a zamawiającym, przejmuję rolę osoby pilotującej temat, aby każda ze stron była maksymalnie zadowolona, również ze współpracy z nim.

 
Sprzedaż

Sprzedaż

Ostatnią, najważniejszą regułą jest „sprzedaż” - to główna miara skuteczności Super Connectora. Bez sprzedaży trudno mówić o długoterminowej współpracy, która opłaci się każdej ze stron. Super Connector wie jedno: jeśli ludzie, którymi się otacza zarabiają pieniądze, to i on będę je zarabiał. Tym bardziej, jeśli swoją pracą, kontaktami i zaangażowaniem przyczynia się do tego w oparciu o zaufanie i wzajemny szacunek.

 

Sięgając wyżej

Współpraca z Super Connectorem nie tylko przyniesie Ci korzyść w postaci domkniętej transakcji i widoków na przyszłość. Dzięki niemu sam możesz stać się osobą, którą warto poznać, a Twoja pozycja na „rynku relacji” zaprocentuje w sposób, którego sam się w tym momencie nie spodziewasz. Stając się członkiem sieci kontaktów Super Connectora musisz liczyć się z tym, że być może następnym razem to inny przedsiębiorca będzie chciał poznać właśnie Ciebie. Networking przestanie być wówczas pustym słowem, oznaczającym zbieranie wizytówek na pokonferencyjnych bankietach i branżowych targach, ale zacznie przynosić realny zysk. Nie myśl o współpracy z Super Connectorem jedynie w kategorii jednorazowej pomocy w pozyskaniu kontrahenta czy eksperta z danej dziedziny. Świadomie buduj swój potencjał i daj się poznać - najpierw Super Connectorowi, a potem innym, którzy będą chcieli z Tobą współpracować. W biznesie, jak w żadnej innej dziedzinie ludzkiej działalności, wyraźnie widać, że nie jesteśmy samotnymi wyspami, ale jednym, urozmaiconym archipelagiem. Czasami tylko potrzebujemy promu - Super Connectora. Zostań na blogu, zapisz się na newsletter. I nie pozwól, żeby Twoja sieć kontaktów się marnowała.

Sławomir StańczukAutor: Sławomir Stańczuk

  • Założyciel i Prezes Zarządu Polish Business Club.
  • Pomysłodawca portalu CluB2B.pl – Społeczność Ludzi Biznesu
  • Członek Zarządu Stowarzyszenia Młodych Przedsiębiorców „Young Business Club”
  • Absolwent wydziału Informatyki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.