Jak działa Super Connector

Najczęściej Super Connectorzy mają stosunkowo mało czasu, więc pracują z przedsiębiorcami według reguły 4S.

 
Strategia

Strategia

Współpraca zaczyna się od opracowania „strategii” działania w oparciu o dostępną sieć kontaktów. Podejście do networkingu nie na zasadzie wielu przypadkowych sytuacji, z których może kiedyś coś wyjdzie, ale jak do kanału sprzedaży, w którym określane i mierzone są parametry do ewaluacji.

 
Skondensowanie

Skondensowanie

Druga reguła to „skondensowanie” zadań i miejsc do działania. Osoby przychodzące do Super Connectora po poradę nie chcą już poświęcać swojego cennego czasu na udział w śniadaniach wymiany kontaktów i konferencjach, z których nic później nie wynika. Chcą otrzymać konkret: Gdzie mają być? Po co? Kogo mogą tam poznać, co przybliży ich do realizacji celu?

 
Skuteczność

Skuteczność

Trzecią regułą jest „skuteczność” w działaniu i pilotowanie tematów do końca. Wiele transakcji biznesowych często nie dochodzi do skutku, ponieważ osobie pilotującej brakuje determinacji oraz umiejętności egzekwowania zobowiązań i terminów, na które strony się wspólnie umówiły. Super Connector mając często interes finansowy między wykonawcą, a zamawiającym przejmuję rolę osoby pilotującej temat, aby każda ze stron była maksymalnie zadowolona, również ze współpracy z nim.

 
Sprzedaż

Sprzedaż

Ostatnią, najważniejszą regułą, jest „sprzedaż”. Dlaczego? Ponieważ jest główną miarą naszej skuteczności. Bez sprzedaży, trudno mówić o długoterminowej współpracy, która opłaca się każdej ze stron. Super Connector wie jedno: jeśli ludzie, którymi się otacza zarabiają pieniądze, to i on będę je zarabiał. Tym bardziej, jeśli swoją pracą, kontaktami i zaangażowaniem przyczynia się do tego w oparciu o zaufanie i wzajemny szacunek.

 

Powyższe reguły są przepisem działalności Super Connectorów, do których Ty również masz dostęp. Być może z jakiegoś powodu nie postrzegałeś tego w ten sposób, ale od dziś mam nadzieję, że to się zmieni.

Jeśli uważasz, że powinieneś znaleźć się w tym gronie lub ktoś w Twoim otoczeniu działa jak Super Connector?